Warning: htmlspecialchars(): charset `text/html' not supported, assuming utf-8 in /home/tibiscu2/public_html/__forum__/viewtopic.php on line 367

Warning: htmlspecialchars(): charset `text/html' not supported, assuming utf-8 in /home/tibiscu2/public_html/__forum__/viewtopic.php on line 488

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tibiscu2/public_html/__forum__/viewtopic.php:367) in /home/tibiscu2/public_html/__forum__/includes/page_header.php on line 479

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tibiscu2/public_html/__forum__/viewtopic.php:367) in /home/tibiscu2/public_html/__forum__/includes/page_header.php on line 485

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tibiscu2/public_html/__forum__/viewtopic.php:367) in /home/tibiscu2/public_html/__forum__/includes/page_header.php on line 486
Universitatea „Tibiscus” din Timisoara :: Vizualizare subiect - intrebare

Plugin-ul pentru flash este dezactivat sau absent în programul dumneavoastră de navigare. Vă rugăm să actualizaţi versiunea de flash pe care o utilizaţi.

Universitatea „Tibiscus” din Timişoara
instituţie de învăţământ superior privat
acreditată prin Legea 484/2002
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

intrebare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start -> Despre educatie si scoala
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
pompy

Data înscrierii: 07/aug/2007

MesajTrimis: marți 07 august 2007; 8:46    Titlul subiectului: intrebare Răspunde cu citat (quote)

vreau sa ma inscriu la Tibiscus la Facultatea de Calculatoare si as dori sa stiu cata matematica se face ca stau cam prost la capitolul asta Embarassed
mersi mult
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
RoLLi

Data înscrierii: 19/mar/2007
Locație: Timisoara

MesajTrimis: marți 07 august 2007; 12:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

propun deschiderea unui topic legat, de "cata scoala se face la tibiscus", pt ca se deschid mii de topicuri cu 2-3 raspunsuri.....si nu cred ca este chiar asa de interesant sa ai 10 mii de topicuri cu 2-3 raspunsuri ! parerea mea, astept si alte opinii
Administrator forum

Data înscrierii: 09/mar/2007

MesajTrimis: miercuri 08 august 2007; 6:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu se pune accent prea mult pe matematica; tosusi, depinde si de cadrele didactice care predau la disciplinele de matematica; facultatea noastra insista, insa, mai mult pe cursurile care au ca obiectiv invatarea unui limbaj de programare
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
pompy

MesajTrimis: vineri 31 august 2007; 7:39    Titlul subiectului: intrebare Răspunde cu citat (quote)

puteti sa-mi spuneti daca exista si cursuri la FF la calculatoare?

mersi mult
Sus
MTK
Administrator forum

Data înscrierii: 15/mar/2007

MesajTrimis: vineri 31 august 2007; 8:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu.
Invatamantul fara frecventa este desfiintat de cativa ani, el a fost inlocuit cu invatamantul cu frecventa redusa. La specializarile la care sunt necesare activitati practice si de laborator, frecventa redusa nu este agreata si de aceea nu exista in Universitatea "Tibiscus".
Daca intrebarea este legata de prezenta la ore si de existenta unui loc de munca, atunci sa stii ca pentru studentii care lucreaza exista facilitati speciale: acestia pot veni la acelasi curs dimineata sau seara, la laboratoare la fel. Asta pentru ca circa 50% din studentii nostri lucreaza si trebuie sa avem grija ca si ei sa ajunga la ore.
Succes !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
pompy

MesajTrimis: vineri 31 august 2007; 8:15    Titlul subiectului: mersi mult de info Răspunde cu citat (quote)

mersi mult de info
a si inca o chestie taxa pe an a ramas tot 1990 lei ?
Sus
pks

Data înscrierii: 11/mai/2011

MesajTrimis: miercuri 11 mai 2011; 9:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am si eu o intrebare in legatura cu studentii care lucreaza,
daca eu lucrez si in fiecare zi nu pot ajunge mai inainte de ora 18 la facultate
pot face destule cursuri/seminarii/laboratoare incat sa pot trece anul
la informatica?
Sus
admin
Administrator forum

Data înscrierii: 09/mar/2007

MesajTrimis: miercuri 11 mai 2011; 10:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Regulamentul prevede ca un student trebuie sa aiba cel putin 50% din prezente la orele de laborator la fiecare materie, adica 7 din 14 sedinte.

Eventualele diferente pana la 7 trebuie recuperate. Facultatea organizeaza la sfarsitul fiecarui semestru sedinte de laborator pentru cei care mai au nevoie de prezente, sedinte in care se face o recapitulare a materiei.

Recuperarile de laborator se fac cu taxa, respectiv 20 de lei pe sedinta.

Prezenta la cursuri nu este obligatorie.

Promovarea anului nu se face in functie de prezente, ci in functie de rezultatele la examene.

Cele spuse mai sus sunt si au fost valabile pentru situatia din anul universitar 2010/2011. Pentru la anul, o sa mai vedem cum e...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
popescumanuela262

Data înscrierii: 01/iun/2011

MesajTrimis: miercuri 01 iunie 2011; 22:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am absolvit EAI, fac. de stiinte economice la univ Tibiscus in 2008, m-am inscris mai departe la master la SAME, tot fac. de stiinte ec., mi-am intrerupt studiile dupa un an. Acum as vrea sa imi reincep studiile dar la un alt master: Managementul resurselor umane. Va rog mult sa imi spuneti cand se fac inscrerile pt anul 2011/2012? As mai dori sa stiu cum se sustin examenele la acest master( examene scrise, proiecte..., sau cel putin cum s-au sustinut examenele pana acum la acest master), daca se cere practica pe perioada studiilor si in ce consta practica? si bineinteles, daca nu e prea mult cat costa inscrierea si anul de studiu? multumesc mult. Smile
Sus
kaya67

Data înscrierii: 09/oct/2014

MesajTrimis: joi 09 octobrie 2014; 8:22    Titlul subiectului: Re: Curry Biryani Răspunde cu citat (quote)

Pentru a trece in anul III trebuie sa aveti anul I incheiat complet, adica 60 credite.
MTK
Administrator forum

Data înscrierii: 15/mar/2007

MesajTrimis: joi 09 octobrie 2014; 12:08    Titlul subiectului: Re: Curry Biryani Răspunde cu citat (quote)

kaya67 a scris:
Pentru a trece in anul III trebuie sa aveti anul I incheiat complet, adica 60 credite.

Informatia de mai sus este ERONATA: pentru a trece in anul III este nevoie de minim 90 credite. Avem rugamintea ca atunci cand postati un raspuns / informatie, sa faceti acest lucru cu responsabilitate. Altfel, cineva ar putea lua informatia drept corecta si apoi sa se planga ca a fost informata prost...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start -> Despre educatie si scoala Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum