Plugin-ul pentru flash este dezactivat sau absent în programul dumneavoastră de navigare. Vă rugăm să actualizaţi versiunea de flash pe care o utilizaţi.

Universitatea „Tibiscus” din Timişoara
instituţie de învăţământ superior privat
acreditată prin Legea 484/2002
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

problema cont

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start -> Sistemul de vizualizare a situatiilor scolare (taxe, note etc.)
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
vlad

Data înscrierii: 13/iun/2009

MesajTrimis: joi 09 decembrie 2010; 12:17    Titlul subiectului: problema cont Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua, am o problema cu contul meu, am incercat sa recuperez parola + user id si nu primesc mesajul de peste 24 de ore am dat din nou recuperare. Am citit unde scrie ca sunt probleme cu yahoo dar vroiam sa intreb daca pot face ceva sa imi recuperez contul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
admin
Administrator forum

Data înscrierii: 09/mar/2007
Locație: Timisoara

MesajTrimis: luni 13 decembrie 2010; 21:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In cursul zilei de azi aplicatia a fost relansata si este gazduita acum pe un alt server. Acesta foloseste propriul sistem de e-mail iar la testele pe care le-am facut azi, mesajele generate din cadrul aplicatiei si destinate catre conturi gmail au fost livrate in mai putin de 5 secunde in contul destinatar.

Posibilele cauze pentru neprimirea mesajului de resetare a parolei:
1. Cand ati incercat sa generati mailul, aplicatia se afla pe serverul de Linux; multi studenti s-au plans de neprimirea mesajelor de resetare.

2. Serverul yahoo, ca de obicei suprasolicitat, a pierdut mailul trimis de pe tibiscus.ro

Va recomandam sa adaugati in agenda contului de mail adresa de mail sgss@tibiscus.ro dupa care sa mergeti pe pagina http://studenti.tibiscus.ro/index.php?pag=recup apoi sa va completati adresa de mail cu care e asociat contul Dv. de utilizator si sa dati Trimite.

Daca nu reusiti nici asa, ne puteti vizita la biroul nostru din cladirea Lascar Catargiu si vom seta impreuna o parola noua.

Ultima modificare efectuată de către admin la miercuri 15 decembrie 2010; 11:46, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
vlad

Data înscrierii: 13/iun/2009

MesajTrimis: marți 14 decembrie 2010; 20:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru informatii si pentru ajutorul acordat, merge foarte bine acum.
Am primit mail-ul pe yahoo in 2-3 minute poate si mai putin ca nu am verificat.
Sus
Varga Andrea

Data înscrierii: 11/ian/2010
Locație: Targu Secuiesc

MesajTrimis: marți 08 martie 2011; 12:36    Titlul subiectului: Studenta din 2001-2002 Răspunde cu citat (quote)

Buna,am incercat si eu sa ma inregistrez "in sistemul de vizualizare a situatiilor scolare",dar nu ma lasa...probabil sunt mai "veche"?Nu am situatia scolara finalizata,acum doresc sa-mi finalizez studiile.Imi dati un indiciu?Multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
admin
Administrator forum

MesajTrimis: marți 08 martie 2011; 14:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am verificat dupa numele cu care v-ati inregistrat aici pe forum si nu v-am gasit. Ca sa fiti inregistrata in baza de date cu CNP-ul, trebuie sa fi fost studenta in cadrul Universitatii candva dupa 1 octombrie 2007. Asadar, veti putea avea acces "in sistemul de vizualizare a situatiilor scolare" imediat dupa ce reveniti la Universitate si va reinscrieti. Oricum, veti avea acces doar la informatiile adaugate din acel moment.
Sus
MihaiuSergiu

Data înscrierii: 18/mar/2011

MesajTrimis: vineri 18 martie 2011; 18:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna am incercat sa-mi fac cont pe "Sistemul pentru gestionarea situatiilor scolare", dar nu ma lasa imi spune ca CNP-ul este gresit sau este deja folosit.
Sus
admin
Administrator forum

MesajTrimis: sâmbătă 19 martie 2011; 0:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut Sergiu,

Ca sa iti poti crea contul de student treb'e sa folosesti CNP-ul cu care te avem noi in baza de date. Poti afla CNP-ul cu care te avem noi in baza de date uitandu-te pe ultima chitanta pe care ai primit-o de la casieria Universitatii.

Practic, acela este CNP-ul cu care iti poti crea contul de student pe studenti.tibiscus.ro.

Din verificarile pe care le-am facut, nu exista un cont de student creat in numele tau, deci, cel mai probabil, este o problema cu CNP-ul... este posibil ca atunci cand te-ai inscris la facultate si ai platit taxa de admitere, casiera sa fi introdus gresit CNP-ul tau in baza noastra de date iar tu sa nu fi observat pe chitanta si astfel sa te avem in baza de date cu un CNP gresit.

Verifica, te rog, CNP-ul de pe ultima chitanta si cere la casierie sa se faca corecturile de rigoare, daca e cazul...

Pana atunci, ca sa iti creezi contul de student, foloseste CNP-ul inscris pe ultima chitanta primita de la casieria Universitatii...
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start -> Sistemul de vizualizare a situatiilor scolare (taxe, note etc.) Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum