Plugin-ul pentru flash este dezactivat sau absent în programul dumneavoastră de navigare. Vă rugăm să actualizaţi versiunea de flash pe care o utilizaţi.

Universitatea „Tibiscus” din Timişoara
instituţie de învăţământ superior privat
acreditată prin Legea 484/2002
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Sistemul de gestionare - de citit pentru toata lumea

Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start -> Sistemul de vizualizare a situatiilor scolare (taxe, note etc.)
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
admin
Administrator forum

Data înscrierii: 09/mar/2007
Locație: Timisoara

MesajTrimis: luni 04 octobrie 2010; 13:01    Titlul subiectului: Sistemul de gestionare - de citit pentru toata lumea Răspunde cu citat (quote)

Sistemul pentru gestionarea situatiilor scolare al Universitatii "Tibiscus" a fost lansat de mai bine de 2 ani. In tot acest timp, administratorii aplicatiei au efectuat numeroase teste periodice si ocazionale in urma carora nu s-au constatat erori de programare (bug-uri) sau de functionare.

Drept urmare, suportul tehnic asigurat prin corespondenta email cu administratorul aplicatiei a fost incheiat.

In continuare, dorim sa va prezentam cateva din raspunsurile la cele mai intalnite situatii, desi aplicatia in sine ofera, prin mesaje cu utilizatorul, solutii la diferitele esuari ale operatiilor.

1. Doresc sa imi creez cont de student. Ce trebuie sa fac?
Accesati https://studenti.tibiscus.ro, sectiunea "Creaza-ti cont" si urmati instructiunile.

2. Am introdus CNP-ul meu dar totusi primesc un mesaj de eroare.
Un cont de utilizator poate fi creat doar de catre un student al Universitatii. Autentificarea initiala se face prin confirmarea codului numeric personal. Aceasta se face prin introducerea CNP-ului cu care figurati in baza noastra de date. Daca ati introdus CNP-ul real si aplicatia va transmite un mesaj de eroare, exista doua posibilitati:
a) in baza noastra de date figurati cu un CNP gresit, in urma unei erori umane; verificati ultima chitanta primita de la casierie si aflati CNP-ul pe care ar trebui sa il folositi pentru inregistrare; daca observati ca acesta este gresit pe chitanta, va rugam sa solicitati cat mai repede casieriei efectuarea de corecturi;
b) contul de student aferent CNP-ului introdus a fost deja creat, caz in care nu se mai poate crea un nou cont pentru acelasi student.

3. Cand mi-am creat contul nu mi-a pasat prea mult ce username sau parola trec acolo iar acum nu mi le mai amintesc.
Aplicatia ofera posibilitatea recuperarii automate a datelor de autentificare (username si parola). Pentru aceasta se acceseaza sectiunea "Recupereaza-ti username-ul sau parola" din pagina de login si se introduce adresa de email a contului de utilizator. Aplicatia trimite apoi un mesaj prin email continand username-ul asociat contului de utilizator cu aceea adresa de email si un link secret pentru resetarea parolei. Daca nu vi-ati uitat parola nu este necesar sa accesati acest link, insa daca doriti sa va schimbati parola va trebui sa il accesati in cel mult 24 de ore de la generarea lui; daca nu primiti mesajul din cadrul aplicatiei in timp util, repetati operatia pana cand veti primi mesajul intrucat nu ne asumam nicio raspundere pentru neprimirea mesajului din cauza unor furnizori neseriosi de servicii de mail (precum Yahoo!) care livreaza mesajele cu intarziere sau in folderul Spam.

4. Am uitat parola contului dar am tot incercat sa ma loghez incercand sa o ghicesc.
Dupa 5 incercari consecutive de logare cu parole gresite, contul de utilizator se blocheaza pentru aproximativ 24 de ore. Dupa expirarea timpului, trebuie sa introduceti parola corecta din prima incercare, altfel contul va fi blocat iar. La introducerea parolei corecte contorul se reseteaza.

Aceasta lista de tip FAQ va mai fi actualizata pe parcurs. Administratorii aplicatiei nu vor mai raspunde acelor mesaje care ridica probleme ce isi au raspunsul aici.

In acest forum va rugam sa deschideti doar subiecte generale despre aplicatie.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start -> Sistemul de vizualizare a situatiilor scolare (taxe, note etc.) Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum