Plugin-ul pentru flash este dezactivat sau absent în programul dumneavoastră de navigare. Vă rugăm să actualizaţi versiunea de flash pe care o utilizaţi.

Universitatea „Tibiscus” din Timişoara
instituţie de învăţământ superior privat
acreditată prin Legea 484/2002
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Licenta la CRP

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start -> Conditi
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
andreeatm

Data înscrierii: 02/oct/2008
Locație: Timisoara

MesajTrimis: joi 05 martie 2009; 18:22    Titlul subiectului: Licenta la CRP Răspunde cu citat (quote)

Buna,

Din nou lipsa de organizare la facultatea de comunicare si relatii publice...
Cred ca ar trebui sa repostez mesajul de acum 1 an sau 2 ... in care imi exprimam dezamagirea... dar acum constat ca numai la aceasta facultate sunt probleme atat de grave de "COMUNICARE"

O sa ma adresez domnului MTK pt ca el le stie si le cunoaste pe toate:)

Am o serie de intrebari si nelamuriri :

Anul acesta se da examen scris la CRP? pt ca am auzit o mie si una de pareri... profesorii pe care i-am intrebat habar nu au...
Daca se da.... din ce anume se da? ce materii? unde gasesc o bibliografie?
(mentionez ca pe site la fac. CRP nu exista nici macar o farama de informatie legata de acest subiect... )

Am inteles ca la Vest se da un singur examen si se dau doua note : una pt cunostintele care le-ai dobandit (teorie care se regaseste in lucrare) si o nota pt prezentarea lucrarii... deci practic o nota pt partea de teorie a lucrarii + studiu de caz... si modalitatea de a prezenta lucrarea...

Aceasta metoda mi se pare f ok? La Tibiscus se procedeaza la fel sau...?

Stiu ... nu este vina celor care administreaza site-ul ... ci a celor de la facultate care nu furnizeaza info... sincer... macar in al 12-lea ceas ar putea face ceva pt studentii lor...

Un alt lucru mai vroiam sa intreb... exista la un mom dat un proiect la facultatea de info pt a face conturi pt studenti pe site unde sa aiba note, diverse info ... in ce faza a ajuns proiectul?
imi permit sa l citez pe MTK , k sa se stie despre ce vb:

"Personal, ma vad nevoit sa fac o completare: in cadrul Facultatii de Calculatoare si Informatica Aplicata este in lucru o tema privind o aplicatie de prezentare pe Internet a situatiei scolare si financiare, aceasta va putea fi accesata de fiecare student in parte pe baza de cont si parola, numai pentru informatiile personale."

Ms,

Andreea
CRP
MTK
Administrator forum

Data înscrierii: 15/mar/2007

MesajTrimis: joi 05 martie 2009; 20:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna seara, Andreea,

Te rog sa ma pasuiesti peste acest week-end ca sa incerc sa fac rost de informatiile solicitate si care au legatura cu FJCLM.

In ceea ce priveste portalul de informatii pentru studenti, el incepe incet-incetisor sa functioneze, daca ti-ai facut cont pe studenti.tibiscus.ro poti sa-ti verifici (deocamdata) situatia financiara. Modulul care permite vizualizarea notelor va fi greu de implementat, inseamna "peste puterile" celor care ar trebui sa faca introducerea datelor, continuam sa cautam cele mai bune solutii pentru a generaliza la toate facultatile inclusiv acest modul care la FCIA functioneaza.

Pe curand!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
admin
Administrator forum

Data înscrierii: 09/mar/2007

MesajTrimis: joi 05 martie 2009; 21:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Legat de modulul cu notele...

Saptamana viitoare va fi gata programul de introducere a notelor in baza de date si se vor face primele teste. Dupa aceea se va trece la implementarea modulului de interogare de pe web destinat studentilor.

Aparitia notelor pe site va depinde in intregime de promtitudinea de care vor da dovada secretariatele in actualizarea bazei de date.

Ceea ce ar putea fi neplacut pentru unii e ca s-a hotarat inceperea acestui proiect cu Facultatea de Stiinte Economice, deci studentii de la FJCLM mai trebuie sa astepte putin.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
andreeatm

MesajTrimis: vineri 06 martie 2009; 11:19    Titlul subiectului: :) Răspunde cu citat (quote)

eram mai mult curioasa daca s-a facut ceva...oricum eu termin anul aceasta si atunci mie nu mi-e de f mare folos...dar pt colegii mai "tinerei" cred ca e extraordinar Wink

felicitari pt proiect Smile
andreeatm

MesajTrimis: luni 09 martie 2009; 17:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ceva nou despre licenta crp? Smile
MTK
Administrator forum

MesajTrimis: marți 10 martie 2009; 10:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna dimineatza, Andreea,

Noutatea este ca in urma cu 1 minut am vorbit cu decanul vostru care m-a anuntat ca maine (miercuri 11 martie) va fi o sedinta de Consiliu la care se va discuta (si) problema licentei.
Ideea este ca se va merge pe sistemul de anul trecut, examen scris + sustinerea lucrarii, dar hai sa asteptam vestea oficiala si vom vedea atunci (probabil joi).

Mult succes, in continuare, la elaborarea lucrarii Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
andreeatm

MesajTrimis: marți 10 martie 2009; 20:51    Titlul subiectului: :) Răspunde cu citat (quote)

Multumesc frumos pt info...Smile sa speram ca se razgandesc totusi Smile
MTK
Administrator forum

MesajTrimis: vineri 13 martie 2009; 12:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asadar, luni vom primi si vom posta pe site-ul facultatii calendarul, metodologia si tematica pentru examenul de licenta. Cel putin asa mi-a promis acum cateva minute decanul de la FJCLM.
Totusi, speranta se pare ca e desarta. S-a hotarat ca vor ramane atat proba scrisa cat si sustinerea lucrarii...
Sus
andreeatm

MesajTrimis: luni 16 martie 2009; 2:41    Titlul subiectului: ms:) Răspunde cu citat (quote)

MTK a scris:
Asadar, luni vom primi si vom posta pe site-ul facultatii calendarul, metodologia si tematica pentru examenul de licenta. Cel putin asa mi-a promis acum cateva minute decanul de la FJCLM.
Totusi, speranta se pare ca e desarta. S-a hotarat ca vor ramane atat proba scrisa cat si sustinerea lucrarii...

Multumesc frumos am aflat si eu.. ca sapt ce incepe vom afla si noi din ce vom da examenu... desi nu mi se pare corect.. in mod normal lucrul acesta trebuia facut cu 6 luni inainte de examen... dar na... fie:)
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start -> Conditi Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum