Plugin-ul pentru flash este dezactivat sau absent în programul dumneavoastră de navigare. Vă rugăm să actualizaţi versiunea de flash pe care o utilizaţi.

Universitatea „Tibiscus” din Timişoara
instituţie de învăţământ superior privat
acreditată prin Legea 484/2002
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

intrebare
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare

Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start -> Design
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Iulia

Data înscrierii: 20/nov/2008

MesajTrimis: duminică 25 ianuarie 2009; 14:27    Titlul subiectului: Iulia Răspunde cu citat (quote)

Daca am primi si un raspuns...ar fi chiar bine.. Very Happy Smile La urma urmei noi vrem decat niste lamuriri..nimic mai mult... Sad Am putea sa le primim pana se termina anul scolar??? Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
oanna

Data înscrierii: 27/mai/2009
Locație: bucuresti

MesajTrimis: miercuri 27 mai 2009; 14:48    Titlul subiectului: salut Răspunde cu citat (quote)

astept si eu raspunsuri la intrebarile celorlalti. ma intereseaza foarte tare o parere 'adevarata' despre aceasta facultate. se stie ca in prezentari toate sunt minunate dar dupa inscriere vezi ca.. nu e chiar asa. sau cel putin eu am patit-o si m-a costat 3ani de nervi, ros unghii si sperante ca mi se vor lua in cosiderare drepturile garantate de taxa platita.
vreau sa o iau de la capat si sa fac o scoala in care sa invat ceva si mai ales sa nu ma mai cert cu secretara sau profesorul ca a uitat sa-mi treaca nota sau mi-a pierdut proiectul Rolling Eyes

asadar...credeti ca se poate la tibiscus ce vreau eu?
thanks

PS: daca va simtiti mai liberi.. pls PM sau mail Smile
Iulia

MesajTrimis: miercuri 27 mai 2009; 14:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu va mai chinuiti sa postati intrebari pe site...ca dupa cum se vede nimeni nu raspunde la ele...da...se vede cat de seriosi sunt cei de aici..nici nu ma indoiesc sa fie la fel si facultatea. Intrebarea mea e din ianuarie pe site...si??? nici un raspuns..asa o fi pe la ei...Confused? Off ce de-si mai dau interesul....
Sus
oanna

MesajTrimis: miercuri 27 mai 2009; 15:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mmnoh.. abia dupa ce am postat am vazut data postului tau. oricum sper sa existe (de preferat pana in septembrie) un om care sa arunce un ochi pe aici si sa impartaseasca experienta Wink
Iulia

MesajTrimis: miercuri 27 mai 2009; 15:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mda....au trecut ''decat'' vreo 4 luni de cand am pus si eu o amarata de intrebare Very Happy Laughing si nu am primit nici acum un rasp. daca u vrei pana in septembrie..hmm sunt tot vreo 4 luni Laughing ai toate sansele sa...ramai cu buza umflata...cum de altfel mi s-a intamplat si mie . Ma gandeam..or avea alt forum pe care se discuta totusi...? Confused si noi asteptam aici degeaba..???
Sus
oanna

MesajTrimis: miercuri 27 mai 2009; 15:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am vazut ca au un grup pe yahoo pt anul I. cat despre forum.. ar fi cam trist sa fie singurul..
prefer sa fac o vizita decat sa astept 4luni. era doar o sclipire de speranta trezita pe undeva. oricum nu ma astept sa se clarifice prea multe dintr-un raspuns primit aici.. asa cum nu ma astept sa primesc un raspuns 100% sincer.. ca la urma urmei nu e frumos sa zici de rau pe forumul oficial. Wink
Iulia

MesajTrimis: miercuri 27 mai 2009; 15:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da, ai putea merge pana acolo sau ai putea lua un nr de telefon de pe site-ul facultatii...eu stiu..ce fel de prezentare ar putea sa iti faca poate secretara facultatii... ?? sau cine raspunde la telefon acolo ??? Dar te-ar ajuta mai repede decat sa astepti aici la nesfarsit sa sesizeze cineva ca mai existam si noi. Ma tii la curent, te rog.
Sus
oanna

MesajTrimis: miercuri 27 mai 2009; 15:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

imi imaginez ca secretara mi-ar spune cat de minunata, sclipitoare si potrivita pt mine este aceasta facultate. scopul vizitei este sa vb cu studentii.. din pacate nu o sa se intample prea curand, deci o sa mai ai inca ceva de asteptat. poate o sa rezolvam misterul... stay strong! Razz Laughing
Iulia

MesajTrimis: miercuri 27 mai 2009; 15:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mda...e destul de costisitoare o plecare de genul asta, Timisoara e chiar foarte departe de noi Sad asta inseamna ca necesita timp SadSad Si, ai dreptate, la telefon o sa ti se prezinte totul ''in roz''si muuuult mai mult si mai bine in orice privinta, decat este de fapt...Iar mergand acolo cred ca e cel mai avantajos.Ai sa te convingi singura de-o fi bine sau nu SmileSmile Multa bafta !!! Wink
Sus
oanna

MesajTrimis: miercuri 27 mai 2009; 16:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pai.. bafta sa fie atunci!
.. si in daca se intampla sa afli ceva sper sa nu uiti ca asteapta si altii Wink
admin
Administrator forum

Data înscrierii: 09/mar/2007
Locație: Timisoara

MesajTrimis: joi 28 mai 2009; 8:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iulia a scris:
Nu va mai chinuiti sa postati intrebari pe site...ca dupa cum se vede nimeni nu raspunde la ele...da...se vede cat de seriosi sunt cei de aici..nici nu ma indoiesc sa fie la fel si facultatea. Intrebarea mea e din ianuarie pe site...si??? nici un raspuns..asa o fi pe la ei...Confused? Off ce de-si mai dau interesul....

Nu inteleg care e legatura intre seriozitatea celor de aici si lipsa unor raspunsuri. Forumul e aici pentru a schimba idei si nu ca un FAQ. Ideal ar fi sa existe niste studenti de la Design pe aici care sa ofere raspunsuri in functie de experienta lor in cadrul Universitatii.

Nu stau acum sa caut dar cred ca s-au mai dat raspunsurile cerute de voi in alte subiecte. Oricum, promit eu ca o sa caut raspunsurile contactandu-i direct pe cei care le pot da, asta daca nu raspunde altcineva intre timp aici.

Acest forum este singurul oficial al Universitatii si in care sunt implicati si angajati ai institutiei. Grupurile Yahoo! sunt create de studenti dar va recomandam sa va inregistrati si la acestea.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Iulia

MesajTrimis: miercuri 03 iunie 2009; 7:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sper ca ai vazut oanna....treb sa mai asteptam ceva.... Cool Multumim administratorului totusi ptr raspuns...ca parca vorbeam singure pe aici...
Sus
MTK
Administrator forum

Data înscrierii: 15/mar/2007

MesajTrimis: miercuri 03 iunie 2009; 15:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iulia a scris:
sper ca ai vazut oanna....treb sa mai asteptam ceva.... Cool Multumim administratorului totusi ptr raspuns...ca parca vorbeam singure pe aici...

Draga Oanna, draga Iulia,

Acest forum al Universitatii "Tibiscus" este in permanenta monitorizat de 2 persoane - este vorba de ADMIN si de MTK - care sunt administratorii, adica angajati ai universitatii care printre altele se ocupa si de a da raspunsuri la intrebarile utilizatorilor.

Intrebarile pe care voi le puneti sunt diverse si ating aspecte complet diferite, de obicei legate de universitate. La o parte dintre acestea pot raspunde ADMIN si/sau MTK, atunci cand ele privesc chestiuni legale, admitere, licenta, taxe, in fine orice este cunoscut de noi doi. La intrebarile despre viata de student, cursuri, prezente, examene sau mai-stiu-eu-ce, noi (adica ADMIN si cu mine) nu vom putea raspunde pentru ca nu suntem in pozitia de a cunoaste raspunsurile.

Ne pare rau ca nu aveti cu cine sa dialogati la unele dintre intrebari. Noi am creat acest forum pentru a fi de folos tuturor - viitori studenti, actuali studenti, absolventi, parinti, oameni care nu au nici o legatura cu universitatea. Asa cum sunt studenti care habar n-au cine le sunt profesorii sau care este orarul, asa este plin si de studenti care n-au auzit de site-ul universitatii/facultatii sau de forumul de discutii.

Nu putem decat sa speram ca viitorul ne va aduce studenti care sa nu agreeze doar messenger sau hi5 ci si metodele (mai) moderne de dialog. Pana atunci, mult succes tuturor !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
oanna

MesajTrimis: sâmbătă 06 iunie 2009; 11:55    Titlul subiectului: salutare Răspunde cu citat (quote)

de acord, MTK.. si ms de replay (la fel si admin'ului). intr'adevar as prefera raspunsuri din partea studentilor, dar cred ca in lipsa lor si voi sunteti in masura sa-mi dati detalii legate de organizarea facultatii. cum am mai spus, eu vreau sa plec dintr-o facultate in care dintr'un oarecare interes (sau neglijenta, zic ei) se 'pierd' note si proiecte pt care ai dovezi ca ai predat, dar esti obligat sa mai muncesti inca odata sau de doua sau x ori pt a ti' se recunoaste dreptul.
asta ma 'doare' momentan. as vrea sa aflu si partile mai rele, nu numai lucrurile frumoase din pliante sau mai stiu eu ce materiale de promovare.
vreau doar sa stiu la ce sa ma astept ..caci de invatat.. poti invata oriunde daca vrei. surse exisa Wink

sal,
oanna

ps: ca sa nu mai postez si la alta sectiune: stiti care a fost cea mai mica medie admisa?.. ca am inteles ca ar fi un nr limitat de locuri,nu?
admin
Administrator forum

Data înscrierii: 09/mar/2007

MesajTrimis: sâmbătă 06 iunie 2009; 17:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hmmm! N-am auzit sa se intample asa ceva in cadrul universitatii (pierderi de note sau proiecte). Suntem, totusi, o universitate serioasa, desi prima tentatie e sa spui ca universitatea fiind privata* se poate intampla orice si ca doar banii studentilor conteaza. Ei bine, nu e chiar asa... Adevarat ca padure fara uscaturi nu exista, dar la Tibiscus se face si carte. Exista profesori competenti angajati aici, deci numai cine nu vrea nu invata.

Legat de ultma medie... Pai daca sunt mai putini candidati decat numarul de locuri, media minima e cea mai mica medie care asigura promovarea.

Nu sunt de neglijat nici informatiile de pe http://fd.tibiscus.ro

Interesant de revazut ar fi si rezultatul unei evaluari facute de studenti privind Universitatea, disponibil pe site-ul facultatii de calculatoare la adresa http://fcia.tibiscus.ro/index.php?pagina=activitate&legatura=comisiacalitatii-rezultate

*) orice universitate privata functioneaza dupa aceleasi reguli ca universitatile de stat; singura diferenta e ca cele private nu beneficiaza de niciun leu de la stat si se administreaza singure din pct. de vedere financiar;
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start -> Design Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum