Plugin-ul pentru flash este dezactivat sau absent în programul dumneavoastră de navigare. Vă rugăm să actualizaţi versiunea de flash pe care o utilizaţi.

Universitatea „Tibiscus” din Timişoara
instituţie de învăţământ superior privat
acreditată prin Legea 484/2002
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare   ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

DEZAMAGITA...
Du-te la pagina Anterioară  1, 2

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start -> Despre educatie si scoala
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

CARE CREDE CA AM DREPTATE?
DA,AI DREPTATE
60%
 60%  [ 6 ]
ESTI O PROASTA...NU AI DREPTATE
40%
 40%  [ 4 ]
Voturi totale : 10

Autor Mesaj
RoLLi

Data înscrierii: 19/mar/2007
Locație: Timisoara

MesajTrimis: duminică 26 august 2007; 12:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

stii cum e vorba aia, ca nebunii se inteleg intre ei
Administrator forum

Data înscrierii: 15/mar/2007

MesajTrimis: vineri 07 septembrie 2007; 14:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru Andreeva:

Stimati studenti,
1. Notele de la examen nu se vor posta niciodata pe Intzernet, intrucat, potrivit practicilor internationale, ele sunt parte a informațiilor private despre persoane. Afisarea lor pe avizier tine de viata universitara interna. Postarea pe Internet ar scoate aceste informatii pentru uz public, ceea ce nu neaparat va doriti in orice moment al vietii studentesti. Oferirea acestui gen de informatii la telefon presupune un efort deosebit pentru secretare, care trebuie sa faca cel putin 7 operatii distincte pentru solicitant, in detrimentul celorlalte activitati pe care le desfasoara. Va rog sa aveti bunavointa sa va informati despre notele obtinute de pe avizierele facultatilor.
2. Balul bobocilor, prin traditie, este o activitate organizata de studenti pentru studenti. Ar fi normal ca fondurile pentru o asemenea actiune sa fie atrase din sponsorizari externe, de catre o asociatie studenteasca, spre exemplu, intrucat nici o societate comerciala nu acorda universitatilor granturi sau sponsorizari pentru distractie ci, in cel mai bun caz (care este, din pacate, foarte rar in tara noastra) pentru activitati didactice sau de cercetare. Asadar, depinde doar de vointa studentilor din anii mai mari sa organizeze sau nu un bal de bun venit pentru colegii lor, boboci.
3. Mentinerea site-ului la zi este unul din dezideratele noastre. Speram ca veti constata o imbunatatire a oferirii informațiilor din partea secretariatelor facultatilor, in asa fel incat webmaster-ul sa aibă elementele necesare informarii cat mai exacte a vizitatorilor paginii noastre de Internet.
4. In Universitatea „Tibiscus” taxele pentru invatamant si examene (respectiv, reexaminari sau recuperari) sunt postate pe Internet si afisate la casierie. Daca fata de acestea exista solicitari suplimentare din partea cadrelor didactice va rugam sa ne semnalati aceste cazuri, intrucat ele nu sunt agreate de conducerea institutiei.

Mesajul de mai sus este raspunsul primit de la conducerea universitatii, de la d-na conf.univ.dr. Mariana Cernicova, prorector.

Personal, ma vad nevoit sa fac o completare: in cadrul Facultatii de Calculatoare si Informatica Aplicata este in lucru o tema privind o aplicatie de prezentare pe Internet a situatiei scolare si financiare, aceasta va putea fi accesata de fiecare student in parte pe baza de cont si parola, numai pentru informatiile personale.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
andreeva

Data înscrierii: 30/iul/2007
Locație: brasov/timisoara

MesajTrimis: duminică 09 septembrie 2007; 3:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MTK a scris:
Pentru Andreeva:

Stimati studenti,
1. Notele de la examen nu se vor posta niciodata pe Intzernet, intrucat, potrivit practicilor internationale, ele sunt parte a informațiilor private despre persoane. Afisarea lor pe avizier tine de viata universitara interna. Postarea pe Internet ar scoate aceste informatii pentru uz public, ceea ce nu neaparat va doriti in orice moment al vietii studentesti. Oferirea acestui gen de informatii la telefon presupune un efort deosebit pentru secretare, care trebuie sa faca cel putin 7 operatii distincte pentru solicitant, in detrimentul celorlalte activitati pe care le desfasoara. Va rog sa aveti bunavointa sa va informati despre notele obtinute de pe avizierele facultatilor.
2. Balul bobocilor, prin traditie, este o activitate organizata de studenti pentru studenti. Ar fi normal ca fondurile pentru o asemenea actiune sa fie atrase din sponsorizari externe, de catre o asociatie studenteasca, spre exemplu, intrucat nici o societate comerciala nu acorda universitatilor granturi sau sponsorizari pentru distractie ci, in cel mai bun caz (care este, din pacate, foarte rar in tara noastra) pentru activitati didactice sau de cercetare. Asadar, depinde doar de vointa studentilor din anii mai mari sa organizeze sau nu un bal de bun venit pentru colegii lor, boboci.
3. Mentinerea site-ului la zi este unul din dezideratele noastre. Speram ca veti constata o imbunatatire a oferirii informațiilor din partea secretariatelor facultatilor, in asa fel incat webmaster-ul sa aibă elementele necesare informarii cat mai exacte a vizitatorilor paginii noastre de Internet.
4. In Universitatea „Tibiscus” taxele pentru invatamant si examene (respectiv, reexaminari sau recuperari) sunt postate pe Internet si afisate la casierie. Daca fata de acestea exista solicitari suplimentare din partea cadrelor didactice va rugam sa ne semnalati aceste cazuri, intrucat ele nu sunt agreate de conducerea institutiei.

Mesajul de mai sus este raspunsul primit de la conducerea universitatii, de la d-na conf.univ.dr. Mariana Cernicova, prorector.

Personal, ma vad nevoit sa fac o completare: in cadrul Facultatii de Calculatoare si Informatica Aplicata este in lucru o tema privind o aplicatie de prezentare pe Internet a situatiei scolare si financiare, aceasta va putea fi accesata de fiecare student in parte pe baza de cont si parola, numai pentru informatiile personale.

MTK daca se realizeaza acest proiect o sa fiu cea mai happy persoana!!!!!!
cred ca ar scuti studenti si pe doamnele secretare de ceva treaba si toata lumea o sa fiu multumita!!!!
multe multumiri!!!!!!:*
admin
Administrator forum

Data înscrierii: 09/mar/2007

MesajTrimis: sâmbătă 29 septembrie 2007; 17:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

în primă fază, beneficiarii vor fi doar studenții de la info Razz
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Charisma

Data înscrierii: 12/oct/2007
Locație: Facultatea de Calculatoare

MesajTrimis: vineri 12 octobrie 2007; 20:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
1.BALUL BOBOCILOR:==>cum se face ca o facultate PRIVATA nu organizeaza balul bobocilor sub pretextul"LIPSA DE FONDURI"?

In caz ca nu ai observat balul bobocilor e degeaba Rolling Eyes Din moment ce ai inceput lista ta de nemultumiri cu chestia de mai sus imi dau seama ce astepti de la facultate.Cat despre bal daca vrei party cred ca poti sa mergi zilnic prin cluburi impreuna cu colegii tai daca te intelegi asa bine cu ei nu trebuie bal. Laughing
Citat:
NOTELE EXAMENELOR:
in primul semestru a fost ok le-am aflat relativ repede...dar acum....imi vine sa trantesc tel numa cand ma gandesc sesiunea am terminat-o p 27 iunie....ok...DAR...doamna secretara ne-a sugerat sa nu o cautam inainte de 20 iulie pt rezultate....?!?!?!?!??

Nu stiu la ce facultate esti tu draga dar la noi notele la ex grila se afiseaza cam in 30 de min-max 1 zi,iar cele scrise de la 1 zi la 1 sapt max.
Citat:
3. SITE-UL FACULTATII: ok....multe de zis ...putine se vor rezolva sau deloc...inteleg sa ai o pagina,unde sa scriu numai lucrurile bune,frumoase,partea plina a paharului, sau cum vreti voi, pt a citi liceenii... sa fie impresionati si sa alerge intr-un suflet spre tibiscus sa se inscrie....(nik de obiectat de profi,care sunt super)OK...DAR FIRESTE PE NOI STUDENTII CINE NE MAI IMPRESIONEAZA?

E normal sa faci asa,daca ai avea si tu un produs si tu ai pune la vedere doar partea buna sa se vanda mai bine.Nici cu actualizarea nu am avut probleme.Prima varianta de orar a aparut in prima sapt de scoala si cel definitiv cu o sapt dupa.
E normal sa fie pareri pro si contra dar din pctul. meu de vedere e o facultate super ok si ca la toate celalalte institutii de invatamant cine vrea invata cine nu scoate banu Very Happy (aici ma refer la taxe,absente,examene,reexaminari etc)

MesajTrimis: vineri 12 octobrie 2007; 22:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

[quote="Charisma"]
in caz ca nu ai observat balul bobocilor e degeaba[/b] Rolling Eyes Din moment ce ai inceput lista ta de nemultumiri cu chestia de mai sus imi dau seama ce astepti de la facultate.Cat despre bal daca vrei party cred ca poti sa mergi zilnic prin cluburi impreuna cu colegii tai daca te intelegi asa bine cu ei nu trebuie bal. Laughing
[/quote="Charisma"]

intareste si argumenteaza aceasta afirmatie.....in ce sens degeaba si de ce? pai alte universitati(ex. politehnica, precum zicea si domnul Lacrama la intanirea de discutii despre bal, universitatea nici nu se implica, doar primesc invitatii de onoare, asa ca sa o lasam moale, cu de ce nu face universitatea bal) ce atzi vrea fratilor, sa va linga in cur , sa vina cu mii de euro sa va dea si voi sa faceti bal, deja mam saturat de toate discutiile astea aberante despre de ce nu se face bal, de aia bah nu se face ca va doare in CUR DE EL.....!!!!![/u][/i]

Data înscrierii: 12/oct/2007
Locație: Facultatea de Calculatoare

MesajTrimis: vineri 12 octobrie 2007; 22:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RoLLi a scris:
Citat:

in caz ca nu ai observat balul bobocilor e degeaba[/b] Rolling Eyes Din moment ce ai inceput lista ta de nemultumiri cu chestia de mai sus imi dau seama ce astepti de la facultate.Cat despre bal daca vrei party cred ca poti sa mergi zilnic prin cluburi impreuna cu colegii tai daca te intelegi asa bine cu ei nu trebuie bal. Laughing

intareste si argumenteaza aceasta afirmatie.....in ce sens degeaba si de ce? pai alte universitati(ex. politehnica, precum zicea si domnul Lacrama la intanirea de discutii despre bal, universitatea nici nu se implica, doar primesc invitatii de onoare, asa ca sa o lasam moale, cu de ce nu face universitatea bal) ce atzi vrea fratilor, sa va linga in cur , sa vina cu mii de euro sa va dea si voi sa faceti bal, deja mam saturat de toate discutiile astea aberante despre de ce nu se face bal, de aia bah nu se face ca va doare in CUR DE EL.....!!!!!

Invata sa citesti dear.(era doar o parere personala) Rolling Eyes

PS:ai prins macar un bal?
Administrator forum

Data înscrierii: 15/mar/2007

MesajTrimis: sâmbătă 13 octobrie 2007; 8:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Il somez oficial pe colegul Roli sa-si cenzureze limbajul pe forum pentru a preveni urmarea, stie el care este Exclamation
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
RoLLi

MesajTrimis: sâmbătă 13 octobrie 2007; 18:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Charisma a scris:
RoLLi a scris:
Citat:

intareste si argumenteaza aceasta afirmatie.....in ce sens degeaba si de ce? pai alte universitati(ex. politehnica, precum zicea si domnul Lacrama la intanirea de discutii despre bal, universitatea nici nu se implica, doar primesc invitatii de onoare, asa ca sa o lasam moale, cu de ce nu face universitatea bal) ce atzi vrea fratilor, sa va linga in cur , sa vina cu mii de euro sa va dea si voi sa faceti bal, deja mam saturat de toate discutiile astea aberante despre de ce nu se face bal, de aia bah nu se face ca va doare in CUR DE EL.....!!!!!

Invata sa citesti dear.(era doar o parere personala) Rolling Eyes

PS:ai prins macar un bal?

mda...asa-i ? .. no coment, ...sa nu fie bal pana una alta mi tot una !!!....cu asa oameni, asa distractie.....si lista continua~~!!!~~

eram destul de entuziasmat la ideea acestui bal, dar nah...o las balta ca nu merita!!!....si asa "e degeaaaaaaaaaaba.." ........
Administrator forum

Data înscrierii: 09/mar/2007

MesajTrimis: duminică 14 octobrie 2007; 0:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RoLLi,
deja te-ai descurajat? se stia de la inceput ca unii vor comenta si ca nu vor avea nevoie de bal; stai linistit, ei nici nu vor veni, deci vom avea mai mult loc; acum doi ani cand s-a organizat, de la mine din an a cumparat majoritatea bilete dar am venit doar vreo 5, 6 la Park Place; pe ceilalti nu i-a interesat, putin le-a pasat ca vom fi acolo mai multi colegi; asa este si asa o sa fie; nu multi pun suflet; asta nu inseamna ca tre' sa te superi si sa dai bir cu fugitii; e mult mai important ca cei care vor fi acolo sa plece multumiti

ne vedem joi, de data asta vin si eu Razz (promit Smile)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
andreeas_79

Data înscrierii: 31/ian/2008

MesajTrimis: sâmbătă 02 februarie 2008; 20:38    Titlul subiectului: Re: DEZAMAGITA... Răspunde cu citat (quote)

andreeva a scris:
Embarassed sincer facultatea e faina...vb aia buna dar cu lipsuri mari...lipsuri in domeniul de organizare, administrativ...
in aceasta privinta sunt fffffffff dezamagita
...Pana acum imi aduc aminte doar de 3 nelamuriri :

Exclamation Question Shocked 1.BALUL BOBOCILOR:==>cum se face ca o facultate PRIVATA nu organizeaza balul bobocilor sub pretextul"LIPSA DE FONDURI"?

Exclamation Exclamation Exclamation Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad 2.NOTELE EXAMENELOR:
in primul semestru a fost ok le-am aflat relativ repede...dar acum....imi vine sa trantesc tel numa cand ma gandesc sesiunea am terminat-o p 27 iunie....ok...DAR...doamna secretara ne-a sugerat sa nu o cautam inainte de 20 iulie pt rezultate....?!?!?!?!?? iti ia o luna sa corectezi examene?!?!?!?ok no problem i can deal with that ....DAR...ma trezesc 20 iulie..ora 18...ufff prea tarziu sun luni...ma trez luni p la 9 sun la facultate...nik nu raspunde nimeni....ma trez la 10 ...la fel si tot asa pana la 13...azi e 30 iulie si azi am sunat la fel...ajunsesem la concluzia ca ne-a zis "pt rezultate abia dupa 20 iulie" pt ca pleaca ea undeva...dar NU...Sun ce sun azi ...si dupa o ora de neraspuns suna OCUPAT....
CE SA CRED? DOAR CA STA ACOLO LINISTITA IGNORAND TELEFONUL...FRUMOS...
SI DACA CHIAR E IN CONCEDIU SAU ARE VREUN PROGRAM...DE CE NU SE SCRIE ASTA P SITE-UL FACULTATII?!?!?!?!!??!?PT CA PROSTII DIN ALTE ORASE SA NU SE STRESEZE DEGEABA!!!!

Exclamation 3. SITE-UL FACULTATII: ok....multe de zis ...putine se vor rezolva sau deloc...inteleg sa ai o pagina,unde sa scriu numai lucrurile bune,frumoase,partea plina a paharului, sau cum vreti voi, pt a citi liceenii... sa fie impresionati si sa alerge intr-un suflet spre tibiscus sa se inscrie....(nik de obiectat de profi,care sunt super)OK...DAR FIRESTE PE NOI STUDENTII CINE NE MAI IMPRESIONEAZA?

Question Arrow A. CAND O SA FIU IMPRESIONATA SA VAD PE SITE FRUMOS PUS ORARUL(SI ASTA NU LA JUMATATEA SEMESTRULUI)....?

Question Arrow B. CAND O SA FIU IMPRESIONATA SA VAD PE SITE FRUMOS PUSE REZULTATELE DE LA EXAMENE? CA SA NU MA MAI CONFRUNT CU POSIBILUL CONCEDIU AL SECRETAREI....

Question Arrow C.CAND O SA FIU IMPRESIONATA SA VAD PE SITE UN PLAN DE INVATAMANT MAI BINE STRUCTURAT...SA AIBA TITLU SI SUBTITLU SI VREO CATEVA ALINIATE?!?!
(APROPO DE CEL DE ACUM...DACA DAU DIN MANIVELA INAPOI IN CLS A 4-A SUNT SIGURA CA STIU SA-MI FAC SI EU CALCULELE CATE CURSURI AM DINTR-O MATERIE P SAPT/LUNA/SEM/AN)?

Question Arrow D.CAND O SA FIU FFFF IMPRESIONATA SA VAD CA ACEST MESAJ A AJUNS LA URECHILE SAU MAI BINE ZIS OKII CUI TREBUIE SI SA IA NISTE MASURI?

Question Exclamation Arrow CAND O SA FIU IMPRESIONATA CA AM FOST IMPRESIONATA?! PROBABIL NICIODATA...PT CA NOI DEJA SUNTEM STUDENTI...NU MAI SUNTEM DE IMPRESIONAT...
PACAT.... Exclamation

ar mai fi unele lucruri de spus...dar probabil nu-mi aduc acum aminte...in fine o sa revin...cu comentarii cu toate ca sper din tot sufletul sa nu fie nevoie..
nu vreau sa credeti ca sunt genul tocilar sau ceva...sunt doar un student care asteapta mai mult de la unitatea de invatamant din care face parte si la cursurile caruia asista...
nik mai mult...VREAU DOAR SA FIU SI EU IMPRESIONATA...SI NU DOAR PRIN VORBE...

PS: IN CONTINUARE ASTEPT CU NERABDARE SA-MI AFLU NOTELE DE LA EXAMEN ASTA DACA DRAGA NOASTRA SECRETARA SE SINCHISESTE SA RASPUNDA LA TELEFON....

ei bine
dragilor,
am citit si eu nemultumirile vis-a-vis de aceasta universitate si ....
e normal sa existe
eu insa, sunt la a doua experienta de acest gen, ba chiar la a treia daca luam in considerare si masterul si am invatat si in forma de invatamant privata si in forma de invatamant de stat
ce pot sa spun e ca nu exista nici o diferenta si anume:
daca vrei sa faci scoala de "balet" faci - si pentru asta fie ai tupeu cat caru sa copiezi sau chiar talent - pentru a nu fi prins, fie te interesezi de canalele neortodoxe care f-za la parametrii normali absolut oriunde! Question = spaga d-lor Exclamation
daca vrei sa faci scoala "pe bune" pui burta pe carte si nu speri ca vei fi intotdeauna apreciat corect insa, ceea ce vei dobandi si modul in care te vor ajuta aceste studii este important Exclamation
Very Happy cat despre organizare ce pot sa zic ... eu nu am prea avut probleme
hm sau Question of da ...ele exista din pacate
de cum am inceput - sunt primul an - am primit suportul de cursuri la mai bine de o luna jum de la inceperea cursurilor si asta in conditiile in care termenul de achitare a primei taxe de scolarizare era deja incheiat, deci nu se poate pune problema lipsei de fonduri!
2. problema rocadei intre sali - ba suntem prea multi si nu au anticipat asta, ba se intercaleaza .... nu e ok frazilor, nu la o facultate privata!
3. igiena Question no comment! Embarassed
despre site insa, draga mea, d.p.m.d.v. nemultumirile nu sunt justificate...
este ok ca exista, este ok pentru ca are in mare parte informatiile de care avem nevoie iar pentru cele care nu le contine avem acest forum unde, cu putina perseverenta putem face ca lucrurile sa se manifeste in favoarea noastra, deci...
ideea prezentei si a notelor mi se pare super ok
dar fiindca e greu ca cineva din proprie initiativa si fara stimulent financiar sa faca asta sugerez indicarea unui responsabil in cadrul fiecarei grupe de studenti, din fiecare ramura a universitatii, care sa aiba acces la aceste informatii si care sa le posteze pe site din responsabilitatea ce ii revine ca "sef de grupa" Very Happy sau, in cazul in care accesul trebuie limitat, sa trimita informatiile catre serverul central de unde "operatorul" sa le distribuie si posteze corespunzator;
in rest...
sunt oarecum dezamagita de prezenta foarte scazuta a membrilor dar totusi sper ca e spre bine .... Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
SpecialNeeds

Data înscrierii: 05/oct/2008
Locație: Arad -.-'

MesajTrimis: duminică 05 octobrie 2008; 22:28    Titlul subiectului: Re: DEZAMAGITA... Răspunde cu citat (quote)

andreeva a scris:
Embarassed sincer facultatea e faina...vb aia buna dar cu lipsuri mari...lipsuri in domeniul de organizare, administrativ...

Exclamation Question Shocked 1.BALUL BOBOCILOR:==>cum se face ca o facultate PRIVATA nu organizeaza balul bobocilor sub pretextul"LIPSA DE FONDURI"?

Exclamation Exclamation Exclamation Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad 2.NOTELE EXAMENELOR:
in primul semestru a fost ok le-am aflat relativ repede...dar acum....imi vine sa trantesc tel numa cand ma gandesc sesiunea am terminat-o p 27 iunie....ok...DAR...doamna secretara ne-a sugerat sa nu o cautam inainte de 20 iulie pt rezultate....?!?!?!?!?? iti ia o luna sa corectezi examene?!?!?!?ok no problem i can deal with that ....DAR...ma trezesc 20 iulie..ora 18...ufff prea tarziu sun luni...ma trez luni p la 9 sun la facultate...nik nu raspunde nimeni....ma trez la 10 ...la fel si tot asa pana la 13...azi e 30 iulie si azi am sunat la fel...ajunsesem la concluzia ca ne-a zis "pt rezultate abia dupa 20 iulie" pt ca pleaca ea undeva...dar NU...Sun ce sun azi ...si dupa o ora de neraspuns suna OCUPAT....
SI DACA CHIAR E IN CONCEDIU SAU ARE VREUN PROGRAM...DE CE NU SE SCRIE ASTA P SITE-UL FACULTATII?!?!?!?!!??!?PT CA PROSTII DIN ALTE ORASE SA NU SE STRESEZE DEGEABA!!!!

Exclamation 3. SITE-UL FACULTATII: ok....multe de zis ...putine se vor rezolva sau deloc...inteleg sa ai o pagina,unde sa scriu numai lucrurile bune,frumoase,partea plina a paharului, sau cum vreti voi, pt a citi liceenii... sa fie impresionati si sa alerge intr-un suflet spre tibiscus sa se inscrie....(nik de obiectat de profi,care sunt super)OK...DAR FIRESTE PE NOI STUDENTII CINE NE MAI IMPRESIONEAZA?

Question Arrow A. CAND O SA FIU IMPRESIONATA SA VAD PE SITE FRUMOS PUS ORARUL(SI ASTA NU LA JUMATATEA SEMESTRULUI)....?

Question Arrow B. CAND O SA FIU IMPRESIONATA SA VAD PE SITE FRUMOS PUSE REZULTATELE DE LA EXAMENE? CA SA NU MA MAI CONFRUNT CU POSIBILUL CONCEDIU AL SECRETAREI....

Question Arrow C.CAND O SA FIU IMPRESIONATA SA VAD PE SITE UN PLAN DE INVATAMANT MAI BINE STRUCTURAT...SA AIBA TITLU SI SUBTITLU SI VREO CATEVA ALINIATE?!?!
(APROPO DE CEL DE ACUM...DACA DAU DIN MANIVELA INAPOI IN CLS A 4-A SUNT SIGURA CA STIU SA-MI FAC SI EU CALCULELE CATE CURSURI AM DINTR-O MATERIE P SAPT/LUNA/SEM/AN)?

Question Arrow D.CAND O SA FIU FFFF IMPRESIONATA SA VAD CA ACEST MESAJ A AJUNS LA URECHILE SAU MAI BINE ZIS OKII CUI TREBUIE SI SA IA NISTE MASURI?

Question Exclamation Arrow CAND O SA FIU IMPRESIONATA CA AM FOST IMPRESIONATA?! PROBABIL NICIODATA...PT CA NOI DEJA SUNTEM STUDENTI...NU MAI SUNTEM DE IMPRESIONAT...
PACAT.... Exclamation

ar mai fi unele lucruri de spus...dar probabil nu-mi aduc acum aminte...in fine o sa revin...cu comentarii cu toate ca sper din tot sufletul sa nu fie nevoie..
nu vreau sa credeti ca sunt genul tocilar sau ceva...sunt doar un student care asteapta mai mult de la unitatea de invatamant din care face parte si la cursurile caruia asista...

PS: IN CONTINUARE ASTEPT CU NERABDARE SA-MI AFLU NOTELE DE LA EXAMEN ASTA DACA DRAGA NOASTRA SECRETARA SE SINCHISESTE SA RASPUNDA LA TELEFON....

Confused ok deci m-ai speriat
nu mai imi vine sa ma inscriu la anu Laughing
mai citisem la un topic ceva de genul .__.
This time I might.
To ask the sea for answers.

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
andreeatm

Data înscrierii: 02/oct/2008

MesajTrimis: joi 05 martie 2009; 20:09    Titlul subiectului: Re: DEZAMAGITA... Răspunde cu citat (quote)

andreeas_79 a scris:
andreeva a scris:

PACAT.... Exclamation

ei bine
dragilor,
am citit si eu nemultumirile vis-a-vis de aceasta universitate si ....
e normal sa existe
eu insa, sunt la a doua experienta de acest gen, ba chiar la a treia daca luam in considerare si masterul si am invatat si in forma de invatamant privata si in forma de invatamant de stat
ce pot sa spun e ca nu exista nici o diferenta si anume:
daca vrei sa faci scoala de "balet" faci - si pentru asta fie ai tupeu cat caru sa copiezi sau chiar talent - pentru a nu fi prins, fie te interesezi de canalele neortodoxe care f-za la parametrii normali absolut oriunde! Question = spaga d-lor Exclamation
daca vrei sa faci scoala "pe bune" pui burta pe carte si nu speri ca vei fi intotdeauna apreciat corect insa, ceea ce vei dobandi si modul in care te vor ajuta aceste studii este important Exclamation
Very Happy cat despre organizare ce pot sa zic ... eu nu am prea avut probleme
hm sau Question of da ...ele exista din pacate
de cum am inceput - sunt primul an - am primit suportul de cursuri la mai bine de o luna jum de la inceperea cursurilor si asta in conditiile in care termenul de achitare a primei taxe de scolarizare era deja incheiat, deci nu se poate pune problema lipsei de fonduri!
2. problema rocadei intre sali - ba suntem prea multi si nu au anticipat asta, ba se intercaleaza .... nu e ok frazilor, nu la o facultate privata!
3. igiena Question no comment! Embarassed
despre site insa, draga mea, d.p.m.d.v. nemultumirile nu sunt justificate...
este ok ca exista, este ok pentru ca are in mare parte informatiile de care avem nevoie iar pentru cele care nu le contine avem acest forum unde, cu putina perseverenta putem face ca lucrurile sa se manifeste in favoarea noastra, deci...
ideea prezentei si a notelor mi se pare super ok
dar fiindca e greu ca cineva din proprie initiativa si fara stimulent financiar sa faca asta sugerez indicarea unui responsabil in cadrul fiecarei grupe de studenti, din fiecare ramura a universitatii, care sa aiba acces la aceste informatii si care sa le posteze pe site din responsabilitatea ce ii revine ca "sef de grupa" Very Happy sau, in cazul in care accesul trebuie limitat, sa trimita informatiile catre serverul central de unde "operatorul" sa le distribuie si posteze corespunzator;
in rest...
sunt oarecum dezamagita de prezenta foarte scazuta a membrilor dar totusi sper ca e spre bine .... Smile

in anul 3 o sa ti dai seama ca problema salilor o sa dispara... mai mult de 10 in acelasi timp nu o sa fiti Smile
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start -> Despre educatie si scoala Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum